Komentář k článkům

Vybrala jsem si články s tématy, které mi se zdali aktuální a relevantní.
První článek, který jsem si vybrala, mluví o novém americkém presidentu Donaldu Trumpu a jeho politiky. To se mi zdá důležitě, protože USA jsou jedna od nejvýznamnějších zemích v světě. Donald Trump vyhrál volby v listopadu a celý svět má strach, co se stane, kdy se on oficiálně stane prezidentem. Článek prezentuje, koho Trump vybral za své poradci a jaký ti lide jsou. Myslím, že Trump nebude dobrým prezidentem, protože je jeho zahraniční a domácí politika velmi ostrá proti všem, který nejsou bílky. To by se mohlo stát velkým problémem v USA, ale i zhoršit vztahy s jiným zeměmi.
Druhý článek mluví o Vánočním zvykům v Češku, a vybrala jsem ho, protože mám ráda Vánoce a ráda i sama dodržím některé vánoční zvyky. Nejdražší vánoční zvyk mi je zdobení stromečku, a zvláště se mi to líbilo, kdy jsem bila malá. Podle článku, lide v Česku dodržuji do některých zvyků, například zdobí stromeček či spávají vánoční koledy, ale nedodržuji do starých zvyků, například lití olova či házení pantoflem.
Třetí článek je o nejstaršímu americkém kostru, kterého americký prezident Obama vrátí Indiánům. Ten článek se mi líbil, protože mám ráda historie a zaujal mě titulek článku.
Čtvrti článek mluví o americkém lékaři Heimlichu, který vymyslel Heimlichův chvat. To se mi zdálo zajímavě, protože jsem ten chvat viděla hodně krát na televizi, ale jsem nevěděla moc o člověku, který ten chvat vymyslel.
Poslední článek je o „protidrogovém laku“, a je to lak, který mění barvu, kdy hřebík dáme do pití, ve kterém jsou omamné látky. Zdá se mi to jako skvěly nápad, protože tak ženy můžou lehké odhalit, jestli někdo dal drogy do její pití.
S překlady článků nemela jsem hodně problémů, ale bylo tam některých názvů (například Národní radu pro obchod, Komise pro cenné papíry a burzy), které jsem musela najit v originálu, abych jich mohla přeložit do chorvatštiny.

A.K.